0:0
(0:0)
MFK Dukla Banská Bystrica - DAC 1904
Niké Liga, 16. forduló • szo 2.12.2023, 15:00 • Štadión Štiavničky
Játékvezető: Ivan Kružliak • Asszisztensek: Branislav Hancko, Ján Pozor • Néző: 453
93
Véget ér a találkozó. Egy ponttal távoszunk Besztercebányáról. Köszönjük a figyelmüket!
90+2
Csere a FK Dukla Besztercebánya-nél/nál:
lemegy źupták, bejön Slebodník.
90
3 perc hosszabbítás következik.
90
lemegy Rymarenko, bejön Depetris.
89
Rymarenko kerül közel a kapuhoz, sokan vannak körülötte, végül Popovićba lövi a labdát.
87
Sokan már innák a forró teát az öltözőben, de ezt a mintegy 5 percet még le kell focizni. Nem lenne rossz, ha egy gólt is találnánk. Egy hét múlva a Trencsént látjuk vendégül odahaza. Reméljük, hogy több izgalmat hoz majd az a találkozó, és hazai győzelmet.
85
Jön a hajrá, nyomjuk meg! Kár, hogy hazai szöglet követezik, már a 9. a mérkőzésen.
84
Sárga lap a csapatnak FK DAC Dunaszerdahely 1904 (Dimun).
81
Godál fejel a kapunkba, de akkora lesről, ami még a Holdról is látszik.
80
Egy távoli bomba, melyen kapusunk állja útját. Megfogni ugyan nem tudja, de szögletre ment.
78
Nincs veszélyben a hazai kapu. Igaz, a hazaiak sem állítotják sortűz elé Popovićot. Hol náluk a labda, hol nálunk.
74
Sárga lap a csapatnak FK DAC Dunaszerdahely 1904 (Herc).
73
Richtárech lövését kíséri taps, de a gólöröm elmarad, a labda mellé megy.
71
Csere a FK DAC Dunaszerdahely 1904-nél/nál:
lemegy Trusa, bejön Gruszkowski.
70
453 nézőt jelent a hangosbemondó.
66
Megpattanó lövés után jut sarokrúgáshoz a hazai csapat, a szöglet után Popović öklöz, az ellentámadásból ugyan eljutunk Hruška kapujáig, de gól nincs. Támad viszont a katonacsapat is, Polievka tűzi rá, ismét Popović vél.
64
Polievka ezúttal nem befejezőember, hanem a szabadrúgás feladójának szerepében tetszeleg. Nem veszélytelen az ívelés, de társai nem tudnak gólt szerezni.
62
Polievka céloz pontatlanul, a jobb hosszúra szúrja rá, de a labda a kapufa mellett hagyja el a játékteret.
62
lemegy Vitális, bejön Herc,
lemegy Káčer, bejön Ramadan.
60
Považanec a sorfalba bombázza.
59
Dimun csúszva-mászva próbálkozik megállítani a hazai támadást, nem jön össze, majd jön Káčer, aki egy szabálytalanság árán megteszi mindezt. Jó szögből jön a hazai szabadrúgás.
58
Hátul adogatunk, majd felíveljük, de elveszítjük...
56
Szurkolónk közül néhányan közben meztelen felsőtesttel buzdítanak. Kb. 0 lehet a hőmérséklet, de őket igazán kemény fából faragták.
54
Polievka, lapos gurítása megy végül szögletre. Kevés kellett a ahazai gólhoz, de szerencsénk volt.
52
Dimun kínálja meg remek labdával Andzouanát, ott van előtte a terület, él is vele, még a center is jó, de sajnos Willwéber megelőzi Trusát, mielőtt gólt rúgna. Meg is sérül a belső védő a mentésbe, most ápolás miatt áll a játék.
51
Vitális akasztásáért jár a lap a hazaianak.
51
Sárga lap a csapatnak FK Dukla Besztercebánya (Richtárech).
47
Považanecé a második félidő első lövése, de csak szögletig jut, melyet rögtön követ egy újabb.
46
45+2
45+1
Sárga lap a csapatnak FK Dukla Besztercebánya (Willwéber).
45
Záhumenský középreadására Popovič fut ki a kapujából, és öklözi biztonságos területre a labdát.
42
Már az első félidő utolsó perceiben járunk, a futbal ennyi idő alatt nem sok széppel kényeztetett el bennünket, szurkolókat, de nem adjuk, fel, megpróbáljuk kihozni magunkból a maximumot. Vitális hajt rá egy labdára, kár, hogy lesen tudja csak átvenni. A liga legjobb játévezetője, Kružliak pedig észreveszi mindezt.
39
Pinto oldja meg jól a védelmi feladatát, Polievka elől ment szögletre.
37
A szöglet után Hruška Barišić labdáját állítja meg még a vonal előtt! Ez még az előzőnél is nagyobb lehetőség volt a gólszerzésre! Barišićnek nem sok hiányzott! Gyerünk, srácok!
37
Káčer kap a fejéhez! Helyzet volt, amely úgy indult, hogy Andzouana perdített, Káčer próbálkozott, Hruška végül védett.
35
Sárga lap a csapatnak FK DAC Dunaszerdahely 1904 (Trusa).
33
"Fotelosok, mikor jöttök?" – ez a drapi feszült ki a 75 DAC-drukker elé a vendégszektorban, akik kitartóan szurkolnak.
31
Gouret végül le kellett cserélni. Mindkét oldalon volt már egy-egy kényszerű csere, gól azonban még nem láttunk.
29
lemegy Goure, bejön Barišić.
28
Polievkát talál meg egy balról jövő beadás, Brunetti billenti ki őt, a fejes így végül pontatlab. Goure közben ismét a földön. Reméljük, tudja folytatni.
26
Goure marad térden az ellenfél tizenhatosában. Kružliak játékvezető jelzi, hogy ápolásra szorul a játékosunk. Érkezik is a segítség a kispadról.
24
lemegy Uhrinča, bejön Považanec.
22
Uhrinča combizma meghúzódhatott, emiatt nem tudja folytatni a játékot, de még nem cseréltek be senki a helyére. Amíg ez meg nem történik, emberelőnyben vagyunk. Gyerünk, fiúk, használjuk ki!
21
Sárga lap a csapatnak FK DAC Dunaszerdahely 1904 (Vitális).
2:1 a kapuralövések aránya eddig a pillanatig. Most nálunk a labda, de messze vagyunk a kaputól.
15
Gyors akció, gól azonban egyelőre nincs, de megcsillan a reménysugár. Trusa kap labdát, pár méteren keresztül viszi maga előtt, majd a jobb helyzetben érkező Andzouanát választja az átadással. Az ő feladata lenne a gólszerzés, de emberbe lövi a labdát. .
10
Willwéber lövését láthatta a stadionban a nem sokkal több mint 150 fős közönség. De ez csak a mi tippünk a nézőszmot illetően, a hivatalos adatra várunk a második félidőig. Közben kitartóan esik az eső, ami miatt helyenként víztócsák alakultak ki a pályán. Közben támad a Beszterce...
8
Andzouana várt a megfelelő alkalomra, hogy oldalról beadjon, jön is tőle a labda Goure felé, a fejes azonban már nem jön össze, csatárunkat megelőzi a Besztercebánya középső védője.
6
Apró pontatlanság: Pinto átadása nem jut el Trusához. Bedobás következik a hazai oldalon.
4
Trusa nem számít Goure hosszú indítására. Hruška kapus rúgja ki a labdát, majd a hazai támadás végén Popović védi Hlinka távoli lövését.
1
Sárgában a DAC, pirosban a katonacsapat. Készül a meccs előtti csapatfotó, Kružliak játékvezető pedig hamarosan a sípjába fúj. A vendégszektorban a nem épp szurkolóbarát időjárás ellenére is 80 drukker buzdítja a fiúkat.
Mély talajú pályán rendezik meg a mai mérkőzést. Az előző napokban a hó hullott Besztercebányán, most az eső esik. A kezdők már ismertek, hamarosan útjára indul a labda. Hajrá DAC!
Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:00-kor kezdődik.